avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate Samy37

Activitate Samy37

Va mulțumesc, și cati bani trebuie sa ia pe concediu medical 100% la un salariu minim pe economie?

Cornel Vasile a scris:

Banii pe CO neefectuat nu poate primi decat daca ii inceteaza contractul individual de munca.

Bună dimineața, sunt în concediu medical, am minim pe economie, boala TBC,plătit 100%,cu cât trebuie sa fiu plătit?Dacă întra firma în faliment nu mai primesc bani pe concediu?va mulțumesc
Dacă am minim pe economie 1900ron , câți bani iau in prenatal , postnatal CCC? Multumesc
Răspuns la discuția Concediu de odihna
Multumesc
Răspuns la discuția Concediu de odihna
Dar dacă vreau sa mi iau concediu de odihna in luna August și in Septembrie sa intru in prenatal, câte zile de concediu beneficiez ? Multumesc
Răspuns la discuția Concediu de odihna
21 de zile de concediu,data nașterii ar fi 8 Octombrie
Buna ziua , sunt însărcinată in 6 luni și vreau sa mi iau concediu de odihna pe anul asta , câte zile de concediu beneficiez ? Am dreptul la tot concediu pe anul asta ? si după concediu sa intru in prenatal .Multumesc
Buna ziua , sunt însărcinată in 6 luni și vreau sa mi iau concediu de odihna pe anul asta , câte zile de concediu beneficiez ? Am dreptul la tot concediu pe anul asta ? si după concediu sa intru in prenatal .Multumesc
Ce părere aveți de habitat viager?
De către frate zicându-i le ca ii întreține el mai bine