avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ,soțul este în concediu medical 100% ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ,soțul este în concediu medical 100% TBC,are salariu ...

Buna ziua ,soțul este în concediu medical 100% TBC,are salariu minim pe economie de 2230 ,CATI BANI TREBUIE SA IA PE CONCEDIU MEDICAL LUNAR?si nu si a luat pe anul asta concediul de odihna ,ii da bani pe concediu de odihna?precizez ca firma cam ia din bani,Va mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Samy37 , utilizator 18:33, 10 Decembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Banii pe CO neefectuat nu poate primi decat daca ii inceteaza contractul individual de munca.
Va mulțumesc, și cati bani trebuie sa ia pe concediu medical 100% la un salariu minim pe economie?

Cornel Vasile a scris:

Banii pe CO neefectuat nu poate primi decat daca ii inceteaza contractul individual de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara de curând eu mi-am dat demisia am fost in concediu ... Doraxxl Doraxxl Buna seara de curând eu mi-am dat demisia am fost in concediu medical până în 30 septembrie și toată luna octombrie în concediu de odihna ,as vrea sa ... (vezi toată discuția)
Cum se platesc zilele de concediu legal neefectuate mancila_florin mancila_florin am fost an concediu medical de tbc un an de zile si mau scos la pensie de boala,am 35 de zile de concediu legal neefectuate zile pe care trebuie sa mi le ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna Mirelaqqq Mirelaqqq Buna ziua, M-am angajat la o firma in data de 06.02.2015 si pe data de 06.03.2016 termin activitatea, se inceteaza contractul de munca. In decursul acestei ... (vezi toată discuția)