Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ,soțul este în concediu medical 100% ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ,soțul este în concediu medical 100% TBC,are salariu ...

Buna ziua ,soțul este în concediu medical 100% TBC,are salariu minim pe economie de 2230 ,CATI BANI TREBUIE SA IA PE CONCEDIU MEDICAL LUNAR?si nu si a luat pe anul asta concediul de odihna ,ii da bani pe concediu de odihna?precizez ca firma cam ia din bani,Va mulțumesc!
Banii pe CO neefectuat nu poate primi decat daca ii inceteaza contractul individual de munca.
Va mulțumesc, și cati bani trebuie sa ia pe concediu medical 100% la un salariu minim pe economie?

Cornel Vasile a scris:

Banii pe CO neefectuat nu poate primi decat daca ii inceteaza contractul individual de munca.