avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate EugenioAmi

Activitate EugenioAmi

Bună ziua. Am o nelămurire în legătură cu un teren extravilan. In titlul de proprietate apar 4 terenuri arabile care au fost împărțite la notar în urma unei succesiuni. In plus mai apare și un teren agricol de 0200mp care este in indiviziune. Ceea ce nu înțeleg este cu cine se află în indiviziune și de ce nu a fost luat în calcul când a fost făcută succesiunea. Ce se poate face pt a intra în posesia acestui teren in mod legal? Și cine ar dreptul să o facă? Vă mulțumesc.
Bună ziua. Am o nelămurire în legătură cu un teren extravilan. In titlul de proprietate apar 4 terenuri arabile care au fost împărțite la notar în urma unei succesiuni. In plus mai apare și un teren agricol de 0200mp care este in indiviziune. Ceea ce nu înțeleg este cu cine se află în indiviziune și de ce nu a fost luat în calcul când a fost făcută succesiunea. Ce se poate face pt a intra în posesia acestui teren in mod legal? Și cine ar dreptul să o facă? Vă mulțumesc.
Răspuns la discuția Concediu de odihna
Vă mulțumesc..
Răspuns la discuția Concediu de odihna
La firma la care sunt cu 4 ore contractul este încheiat în 30 iunie.
Răspuns la discuția Concediu de odihna
Vă mulțumesc. Voiam să știu mai exact câte zile sunt. Proporțional cu perioada de munca ar însemna 10 zile lucrătoare pt contractul de 4 ore?
Bună seara. Eu sunt angajată cu 4 ore din luna iunie 2020 la o firmă și cu 2 ore din mai 2020 la o alta firma. Aș vrea să știu câte zile de concediu de odihna îmi revine de la fiecare în parte si când aș putea să îl cer. Vă mulțumesc.
Discuție Coasigurat
Bună seara. Lucrez cu jumătate de norma și as dori să știu ce trebuie să fac să îl iau pe soțul meu în întreținere pt.a fi asigurat la sănătate. Menționez că el are un venit de zilier cu contract. I se plătește ceva, dar nu și contribuția pt.sanatate. Pot face acest lucru? Mulțumesc.
Discuție coasigurat
Buna ziua. Sotul meu lucreaza cu contract de munca ca si curier cu o ora pe zi. As dori sa stiu daca eu ca si sotie pot beneficia de calitatea de coasigurat la sanatate. Multumesc.
Discuție angajare
Buna ziua. As dori sa ma angajez cu 4 ore ca femeie de serviciu. Va rog sa imi spuneti concret cati bani plateste viitorul meu angajator taxe si care este legea si articolul care stabileste aceasta. Va multumesc.
Răspuns la discuția Angajare part time
Imi puteti spune,va rog, care este legea_ Pt. ca angajatorul meu tot zice ca nu se poate. As vrea sa ii arat direct legea. Multumesc