avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 177 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei florin

Activitate Andrei florin

Buna ziua , am 2 copii care au 15 ani , noi stam cu chirie dar proprietarul nu vrea sa ne facă contract de închiriere și nici să mă ajute pentru a le face buletine la copii .
Cum pot face că să reușesc să fac copiilor buletine ?
Va mulțumesc anticipat.
Buna ziua fratele meu are dementa alzhaimer din cauza alcoolului,a fost internat la Obregia 3 saptamani dupa care i-au dat drumul.
Mentionez ca el nu mai are nici un act deoarece le-a pierdut cand a fugit de acasa.
Ca sa pot sa il internez , cum pot proceda daca el nu mai are acte?
Va multumesc.
Mentionez ca el nu mai lucreaza de 10 ani si automat nu mai este asigurat.
Buna ziua , fratele meu a fost dus la psihiatrie de catre ambulanta si internat . El a fost gasit pe strada baut ( fiind alcoolic ) si intrase in sevraj , a avut o perioada care nu a venit acasa ci a stat la Nina ste prieteni in gazda ,noi locuind in provincie .
In scurte cuvinte , acum este internat la Obregia la sectia 16 si doresc sa il scot de acolo pe semnatura mea si a mamei urmand sa faca tratamentul ambulatoriu .
Mentionez ca el nu este viopent si nici scandalagiu , doar ca el era cu bautura.
Acasa putem avea grija de el mai bine.
Care sunt pasii de urmat pentru a-l scoate din acel infern ?
Acolo si sanatos daca intri de iesit intreg nu mai iesi .
Intrebarea mea este cum pot sa il scot de acolo ?
Nu am semnat nici o hartie nimica la spital si nici nu voi semna . Va rog ajutati-ma sa il scot de acolo .
Fratele meu o fi el cu bautura dar nu este nebun asta o stiu cu siguranta .

Dac am înființare executare silita pe apartament , eu ca proprietar îl pot vinde ? Iar în momentul când iau avansul sa plătesc toate datoriile și sa nu mai figureze scris în cartea funciara ?