avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Activitate adrianadoina@hotmail.it

Activitate adrianadoina@hotmail.it

Buna seara mama mea mia facut un contract de intretinere cu uzufruct viager am intretinuto 23 de ani acum a decedat frati au deschis proces pentru sucesiune c'è sanse au ieu miam indeplinit toate obligatile fata de mama
Buna seara mama mea mia facut donatie pe un teren pot sa il vind specific ca mai am 3 frati daca puteti sa imi dati un raspuns multumesc
Răspuns la discuția Pensii boala false
Buna ziua unde pot depune o reclamatie o persoana care primeste pensie de boala fara sa fie bolnav dupa cite am inteles ia pensie de 6 ani si persoanele care intradevar sint bolnave nu au dreptul
Buna ziua cunosc o persoana care primeste pensie de disabilitate si el este sanatos tun nu are nimic cum pot depune o sesizare iel este din maramures asemenea persoane inseala statu roman de 7 ani ia medicamentele si dupa le arunca la gunoi
Discuție Informati
Cineva sia facut pensie de disabilitate pe bani unde se poate depune sesizare aceasta persoana este din sugatag maramures sint 7 ani ca ia pensie ilegala

VREAU SA MA STABILESC IN ROMANIA SI VREAU SA STIU DACA CERTIFICATELE DE HANTICAP DIN ITALIA SINT RECUNOSCUTE IN TARA PENTRU A BENEFICIA DE DREPTURILE PENTRU PERSOANE CU HANTICAP PENTU A NU MAI FACE DINOU TOATE DEMERSURILE IN TARA

Dapix a scris:

La ce anume vă referiți`? În ce sens să fie recunoscute certificatele în România`?

Buna ziua am si eu o intrebare ieu locuiesc in Italia am doua persoane cu hanticap grav pe mama mea si pe fica me as dori sa stiu daca certificatele de hanticap din Italia sint recunoscute in Romania multumesc