avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Activitate Gorunescu Carmen Lidia

Activitate Gorunescu Carmen Lidia

Răspuns la discuția Obţinerea de foloase proxenet
Fetele care denunța un proxenet riscă mult, pentru că în România sunt pedepsite victimele nu faptasii.
Câți proxeneți au murit în pandemie? Au murit oamenii valorosi, iar puroiul asta care ne infectează pe toți nu e stors de nimeni
Nu mai există injecții letale?
Omorați bietii câini iar adevăratele animale trăiesc nestingherite.
Creați organizații paramilitare, dacă lege nu e!
Dacă Lege nu e, Nimic nu e!
Si cadrele militare in rezerva. pot beneficia de ajutorul de la stat pentru plata ratelor la casa?
Da, eu deja te consider proxenet
Un barbat care se respecta nu primeste bani dela o femeie
Poate ca fata i- a trimis din disperare, in speranta primirii unui ajutor din partea celui cu care a avut o relatie frumoasa
In cazul de fata rimeaza cu scarboasa
Relatiile frumoase devin casnicie
Stii cum obtine banii si nu te revolta ? Ai cerut ajutorul organelor competente , platite pentru eradicarea traficului de carne umana? Poate ca iti sunt prieteni si te-au ajutat sa- ti speli constiinta
Un proxenet este cel mai scarbos
si umil om , cel care nu are niciun principiu moral, nu are educatie
Cel care si-au devorat demnitatea ca pe o lebada neagra
De ce salariata fiind de douăzeci de ani ,cu studii superioare , nu am vârsta pensionarii încă, nu reușesc de o luna și jumătate să mă încadrez? Am participat la interviuri și mi s-a spus să astept. Te poți criogena un an și jumatate, pentru ca altfel ai nevoie de un salariu?
Am depus o plângere la Ministerul muncii, dar nu am primit niciun răspuns. M-au trimis la AJOFM. Aceștia nu m-au primit, motivînd ca nu au Relații cu publicul. Am primit o decizie de încadrare la Master Mind, sector 1, mi s-a spus telefonic ca postul s-a ocupat. Am fost la nenumărate interviuri și mi s-a făcut oferta salarială, dar am fost rugată să astept să fiu contactată, ceea ce nu s-a întâmplat Sunt 27000 de posturi vacante și nu sunt retardată.Cine îmi poate refuza dreptul la muncă?
De ce nu se mai face recensămîntul?
Au fost arestati parlamentari, oameni angrenați toată viața în politică, cu salarii mari , fiind acuzați ca au prea multe case
Au afaceri profitabile și salariu pe măsură și nu au ieșit politicieni în două zile
Ați calculat câți mărunți ai țării au zeci de case și mașini, cu salarii mici , de profesori, contabili, etc, fără o afacere profitabilă cel puțin?
Ar fi bine să se calculeze numărul proprietatilor pe cap de locuitor și mai ales cum e justificată deținerea acestora
De ce nu se mai face recensămîntul?
Lumea este o reflectare a realitatii noastre, ferestrele prin care o privim diferă .Dacă ai șansa de a trăi într- o familie princiară, a unui palat de clestar, lumea are străluciri minunate, dacă nu...ferestrele sunt murdare
De ce nu vă plac și povestile de groaza ale României de azi?
Credeti- ma, sunt Reale!
De ce se mai fac și astazi dosare la Psihiatrie pentru infracțiuni de natura penală? Rolul spitalului este sa a vindece, al Justitiei de a pedepsi. Ar trebui verificate aceste internari. Consider ca 1% sunt legale, la cerere, celelalte sunt abuzive, la comanda
Pot să declare membri ai familiei ca ești nebun și în urmă internării, aceștia beneficiază de scutiri de taxe. De ce nu se verifice aceste dosare , iar corupții, politisti, cadre medicale, etc sa fie arestati, să nu mai profeseze niciodata. Ar trebui sa se desființeze aceste secții ineficiente, nu s-a văzut niciun caz de vindecare în urmă tratamentului, dimpotriva, oameni normali au fost lobotomizati, internați cu ușoară depresii au devenit nebuni incurabili, neglijenti, primul simptom, apoi detașați, dezechilibrati și în semnul propriu, după tratament merg sprijinindu-se de pereti, cu o pierdere totală a respectului de sine. Locuri de exterminare.
De ce este atât de greu sa intri în posesia dreptului meu la moștenirea locuinței bunicilor din comuna Ciofrangeni, județul Arges? Sunt trecută în testament și nu s-a făcut succesiunea de douăzeci de ani. Mi de cere plata impozitului. Casa a fost administrată de nora de optezi de ani , care a suferit un atac cerebral și a refuzat să împartă moștenitorilor trecuti în testament partea din locuintă și teren, bunuri
Discuție Taxa auto
Bună ziua, vă rog să- mi spuneți dacă taxa auto se plateste lunar, semestrial sau anual
Multumesc!
Bună ziua,
Aș vrea să știu cum și unde pot face o plângere privind încălcarea dreptului de protecție personală, privind prelucrarea datelor personale fără acceptul meu: postarea pe internet a unor note mici la concursuri, a dosarelor civile și penale cu numele și datele personale ale mele și ale fiicei mele care nu au fost făcute de mine ci de procurori din Rm Valcea, Iana, spre exemplu și a doamnei Voinea, Procuror de pe lângă Tribunalul Valcea. Dumneaei a refuzat să -mi primească cererea
în care solicitam stergerea acestor portari, cerându- mi fără niciun temei să mă adresez Tribunalului Arges
Afișarea acestor date ne-a creat o imagine proastă mie și fiicei mele, ne- a creat posibilitatea de a deveni o posibilă pradă usoara în mâna interlopilor
De asemenea, Poliția a făcut un colaj, din două plângeri. A substituit cererea în care solicitam găsirea unei plase pierdute care continea o suma de bani cu finalul unei plângeri împotriva unor interlopi din România care pretindeau ca au o fabrică în Cehia, unde urmă să mă angajez. Mi- au furat telefonul mobil Nokia și actele. Nu s-a făcut nicio anchetă .Am solicitat din acest motiv protecția mea și a fiicei mele, datele și adresele noastre aflându-se în telefonul mobil și documente. V- am spus în rândurile de mai sus cum au actionat polițiștii. Aceștia ar fi trebuit să o protejeze pe fiica mea fără să solicitarea mea, Poliția din Râmnicu Vâlcea i-a
întocmit un dosar de candidat la
ANI. Dacă nu sunt capabili să- și protejeze viitorii colegi, cum protejează restul populației, țara?
Consider ca aceste acțiuni contravin legii și trebuie să fie pedepsite