avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Activitate dumis

Activitate dumis

In urma cu doua luni si jumatate mi s-a suspendat permisul de conducere pe o perioada de 90 de zile, datorita unei alcoolemii de 0.20%.

Intrebarea mea ar fi urmatoarea: trebuie sa mai dau o data sau il pot ridica dupa 90 de zile fara a mai da vreun examen?
Răspuns la discuția Ce sanse am?
Adrian.Tudor a scris:

Da.


Cam cat la % avand in vedere ca am semnat procesul verbal si care ar fi pasii pe care trebuie sa-i urmez?
Discuție Ce sanse am?
Exista vreo sansa ca fiind prins cu o alcoolemie de 0.2% in aerul respirat, sa am succes in urma unei contestatii?
Ok. Am mai pus cateva interbari legate de treaba asta dar vad ca nimeni nu mi-a raspuns concret. Sa va dau mai multe detalii...

Firma X vreau sa colaboreze cu persoane fizice, care vor fi platite prin comisioane.
Ce fel de contract este nevoie si daca aveti un model v-as fi recunoascator.

Va multumesc mult!
O zi buna!
Răspuns la discuția Contract de colaborare
Nu gasesc nici un contract intre un srl si persoana fizica.
Buna ziua

As avea si eu nevoie de un model de contract de colaborare presari servicii intre o societate comerciala si o persoana fizica. Ma poate ajuta cineva ?

Va multumesc anticipat. O zi buna!
Buna seara tuturor membrilor forumului AvocatNet!

Am si eu 3 intrebari :
Se poate schimba denumirea unei societati ? Daca da, cam cat m-ar costa?
Cat dureaza?
Răspuns la discuția Depunere bilant
Si daca intarzii, ce se intampla ?
Primesc penalizare sau ceva de genul ?
Răspuns la discuția Contabilitate trimestriala
Aaa, si as mai vrea sa stiu daca sunt 3 trimestre de cate 4 luni sau 4 de 3 luni.

Daca am infiintat firma prin noiembrie si am contabilitate trimestriala pana cand trebuie sa depun actele pentru primul trimestru ?

Pana la sfarsitul lui februarie ?