Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate trimestriala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate trimestriala

Daca am infiintat firma prin noiembrie si am contabilitate trimestriala pana cand trebuie sa depun actele pentru primul trimestru ?

Pana la sfarsitul lui februarie ?
Aaa, si as mai vrea sa stiu daca sunt 3 trimestre de cate 4 luni sau 4 de 3 luni.
ce va spune :"tri"?nu cumva vine de la trei?
Si cum adica "contabilitate trimestriala".Nu exista asa ceva.Contabilitatea se tine zilnic!#-o