avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 373 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate trimestriala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate trimestriala


Daca am infiintat firma prin noiembrie si am contabilitate trimestriala pana cand trebuie sa depun actele pentru primul trimestru ?

Pana la sfarsitul lui februarie ?
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 20:01, 23 Ianuarie 2009
Aaa, si as mai vrea sa stiu daca sunt 3 trimestre de cate 4 luni sau 4 de 3 luni.
ce va spune :"tri"?nu cumva vine de la trei?
Si cum adica "contabilitate trimestriala".Nu exista asa ceva.Contabilitatea se tine zilnic!#-o

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte contabile firma platitoare de tva cu zero activitate mircea.nedelcu mircea.nedelcu Buna ziua, Am un SRL platitor de TVA. Nu am nici o activitate pe aceasta firma dar vreau sa o tin activa cateva luni, cand voi avea timp sa incep ... (vezi toată discuția)
Plata trimestriala dividende alex_tz2000 alex_tz2000 Buna ziua! Care este ordinea corecta a lucrurilor ce trebueisc facute pentru plata dividendelor? a) Intai AGA, apoi bilant intermediar, apoi plata? sau b) ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 intreprindere individuala nicod nicod Buna ziua! Am o intreprindere indiv cu un singur angajat de la 01.11.2011. Stiu ca trebuie sa depun 112 trimestrial, tremen 25.01.2012. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)