avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate carmen.manole

Activitate carmen.manole

Va multumesc.
Buna ziua, exista legislatie legat de angajata gravida, atunci cand intra in concediul de maternitate, pentru returnarea echipamentului/ laptopului?
Va multumesc!
Buna seara, ma puteti va rog sfatui legat de regulile de venire la birou, in cazul angajatilor nevaccinati? In general, aveti idee cum procedeaza angajatorii? Bineinteles purtarea mastii este obligatorie, la fel si anuntarea zilei cand soseste, insa se poate solicita si o tesare, de exemplu?
In cazul vaccinarii copilului, poate copilul sa lipseasca o zi/ in acea zi de la scoala? Dar parintele acestuia, isi poate lua o zi libera?
Ne permite legislatia sa angajam o persoana full-time intr-o companie, cand acea persoana are deja job full time intr-o alta companie?

Va multumesc.
Va multumesc.
Imi puteti spune va rog daca Olanda se mai afla pe lista tarilor de mare risc epidemiologic?
Multumesc!
Va multumesc! Si exista un numar maxim de angajati care pot veni?
Buna ziua, care sunt noile reguli pentru reintoarcerea la birou? Ma refer in special la numarul persoanelor care pot veni in acelasi interval de timp.
Va multumesc!
Da, bineinteles. Va multumesc ca mi-ati raspuns la intrebarea, as putea spune usor stupida, din partea mea.