avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate adibocu

Activitate adibocu

exista o taxa ce se plateste anual sau trimestrial de catre cel ce are pe cineva in apartament cu viza de flotant?
deci sunt obligati sa oficieze cununii sau botezuri indiferent daca se plateste cultul sau nu!
idee e cum poti sa-i obligi?
:O
ok! am inteles! deci nu e obligat sa faca cununii ? face numai daca vrea?(adica daca se plateste taxa) adica e chiar stat in stat!
e taxa legala plata cultului la biserica sau nu?
sunt obligat sa platesc cultul la biserica? sau e doar o "plata benevola"?
exista legi care ma obliga la asa ceva?
intreb ca mi-a zis cineva ca popa nu a vrut sa-l casatoreasca la biserica pina nu a platit pe nu stiu cati ani in urma acest cult? Era mutat de 5 ani in localitate si nu a avut treaba pina atunci cu biserica
Răspuns la discuția declaratia 392
va multumesc
o zi buna
Discuție declaratia 392
sunt PFA instructor auto daca am fost anul trecut cu norma de venit si de anul asta sunt cu venit real,estimat si regularizare trebuie sa depun declaratia 392b?
parca era ca numai cei cu venit intre 10000 si 35000 de euro nefiind platitor de TVA?
Răspuns la discuția taxa radio-tv
dar am primit avertismen de la Societatea romana de radio si tv sa platesc conformHG 978/2OO3
Discuție taxa radio-tv
Daca am firma de difuzarea presei si detin 4-5 chioscuri de vanzare racordate la curent trebuie sa platesc taxa TV SI RADIO pe fiecare chiosc? mentionez ca nu am televizoare in chioscuri
Răspuns la discuția registru special de bani zilnici
=D> ok! mersi mult ! dar de cand intra in vigoare? sau a intrat deja?
Răspuns la discuția registru special de bani zilnici
scuze!