avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate adelinepiper

Activitate adelinepiper

Discuție ORE NOAPTEA
Cate de ore noaptea se poate lucra legal intr-o luna?
O societate comerciala vinde brazi in piata.Are caen corespunzator, aviz si factura de la cumparator.Mai are nevoie de alte avize sau doc contabile?
multumim anticipat
Am primit adeverinta de la angajator, doar ca nu se specifica ca a platit, si este specificat ca sunt asigurat.Nu stiu daca la medic este valabila??
Necesit ingrijire medicala de specialitate, si am aflat de curand ca angajatorul meu nu a platit contributiile de cateva luni?
Pot sa beneficiez de ingrijire?
Ce cod caen e necesar pt vanzare de brazi de craciun ca si intermediar??
Răspuns la discuția CONCEDIU FARA PLATA -SOMAJ??
Eu am 12 luni de stagiu, in ultimele 24 de luni, dar printre cele 24 de luni am si cateva fara plata, ?
In cazul asta pot primi somaj??
Lunile in care am fost in concediu fara plata se aduna la cele 24 de luni, in care trebuie sa fi asigurat?
Răspuns la discuția Contract de munca
Asta asa e, dar nu am putut sa i-au legatura cu angajatorul.Nu mai raspunde la tel, si nu mi-a mai platit de foarte mult timp, nici actele nu le-am mai primit.Si din cate am auzit si-a inchis si magazinul.................
Buna.Sunt angajata la o firma cu contract de munca de 1 ora ca si economist.Din luna iulie nu am mai primit actele si binenteles nu am fost platita din ianuarie.Nu am mai depus nici o declaratie, state.............
Pot sa fiu acuzata de angajator de ceva???
Am vorbit si la ITM,dar nici ei nu stiu ce sa zica, ..............................
O societate poate sa desfaca un contract de munca disciplinar daca angajatul este in concediu medical.
va rog si temei legal....