avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate 56leila

Activitate 56leila

Răspuns la discuția Data sfarsit CIM determinata
Trebuie sa prelungesc durata uni CIM pe perioada determinata , insa nu apare data de sfirsit, Ce pot face ?
Multumesc !
Am o salariata din 04.12.2017. In data de 01.04.2018 a intrat in concediu medical, cod 06 (urgenta), pana in data de 15.05.2018. Din 16.05.2018 beneficiaza de concediu medical, cod 01.
Cum procedez cu calculul concediului medical, din data de 01.07.2018, avand in vedere ca stagiul de cotizare este mai mic de 6 luni?
Sint pensionara si mai am 2 servicii part-time, cu retinere la sursa , trebuie sa depun declaratia unica ?
Răspuns la discuția Modificare adresa salariat
Multumesc ! Se pare ca este posibil prin act aditional la CIM
Am o salariata care si-a schimbat domiciliul fara sa anunte schimbarea , cum procedez cu modificarea in Revisal, pentru ca nu se respecta cele 3 zile conform HG 905/2017
Multumesc !
Răspuns la discuția Plan de afaceri
Multumesc !
Discuție Plan de afaceri
Caut contabil pentru intocmire plan de afaceri, pentru viza administrator firma,






8 ore
ca sa ai un punct la pensie trebuie sa ai salariu de valoarea salariului mediu brut socotit in perioada respectiva. Anul acesta valoarea smb este de 1836 lei = 1 punct de pensie si acum socotiti valorile date de dvs respectiv 2000 si 200. Cit reprezinta 200 din 1836 lei ?