avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate pompiliairina

Activitate pompiliairina

Ce trebuie sa fac pentru a definitiva o sentinta de divort. Fac mentiunea ca au trecut cele 30 zile de la comunicare, iar cealalta parte implicata nu a depus recurs. ce taxe trebuie sa platesc?
A LUCRAT 19 ANI IN POLITIE. AM STUDII JURIDICE.POT DEVENI AVOCAT?
pompiliairina a scris:

Cine va fi curatorul unei persoane internata conform art.114 CP avand in vedere faptul ca aceasta numai are nicio ruda in viata iar in momentul de fata se afla intr-un spital de psihiatrie si masuri de siguranta din alta localitate decat cea de domiciliu?
Mentionez ca cei de la autoritatea tutelara nu au pe cine sa numeasca curator
Cine va fi curatorul unei persoane internata conform art.114 CP avand in vedere faptul ca aceasta numai are nicio ruda in viata iar in momentul de fata se afla intr-un spital de psihiatrie si masuri de siguranta din alta localitate decat cea de domiciliu?
Cine administreaza bunurile unei persoane internata intr-un spital de psihiatrie si masuri de siguranta printr-o hotarare judecatoreasca? Cine este curator avand in vedere ca bolnava nu are rude in viata?
As dori sa aflu cine poate deveni curator pentru bolnavii cu afectiuni psihice care sunt internati intr-un spital de boli psihice,cine numeste acest curator si daca acesta trebuie sa faca parte din randul angajatilor spitalului de boli psihice?

Mentionez ca persoana bolnava nu are nicio ruda in viata.Persoana bolnava se afla internata si nu are nicio ruda si nici in vecin nu doreste sa devina curator.Nimeni nu vrea sa se implice. Ce ramane de facut?
Fac mentiunea ca bolnava este internata prin hatarare judecatoreasca. Cine va fi desemnat curator?
cate zile de concediu medical pentru ingrijirea unui copil de 3 ani ai voi sa ai?
Răspuns la discuția ce inseamna?
adica, ce? daca nu detin alte imobile si nu am decat bunurile din casa?
mi se face poprire pe salariu pentru diferenta de suma?
Răspuns la discuția ce inseamna?
Deci daca imi executa silit imobilul pe care l-am ipotecat imreuna cu bunurile din imobil, voi fi obligata sa mai platesc in plus?
Discuție ce inseamna?
,, Garantia se extinde si asupra tuturor sumelor care vor lua locul imobilului in baza subrogatiei reale". Ce inseamna acest lucru?