avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters95804

Activitate ContSters95804

Discuție revin!
chiar nu-mi raspunde nimeni in legatura cu legea sponsorisarii?
in concluzie:daca doresc sa sponsorizez un liceu ,ce facilitati am ca firma?
va multumesc!
Răspuns la discuția legea sponzorizarii
daca doresc sa sponsorizez un liceu ,ce facilitati am eu ca firma.
Buna ziua,

va rog sa-mi spuneti dar mai "babeste"cum e cu legea sponsorizarii.Daca aveti timp sa-mi explicati prin exemple.
Răspuns la discuția cumparare casa
nu am apelat la nici o firma,am sunat pur si simplu la un nr.telefon si ca doresc sa vad casa
Răspuns la discuția cumparare casa
am gasit anuntul intr-un anunt de pe net imobiliare si mi s-a spus ca proprietarul nu este in tara dar am vazut casa si doream s-o cumpar.asta e tot.
Discuție cumparare casa
Buna ziua,
doresc sa cumpar o casa ,care am gasit-o pe site-ul unei firme de imobiliare.
intrebarea mea este de ce firma respectiva are pretentii de la mine sa-i platesc comision in ideea in care eu nu am un contract cu ei ,adica nu eu le-am cerut sa-mi caute o casa ci proprietarul i-a contactat pt. vanzarea casei.mai nou cumparatorl plateste comisionul???
BUNA SEARA,
SUNT INTR-O SITUATIE CONTRADICTORIE SI V-AS RUGA SA-MI SPUNETI CUM E MAI BINE. DORESC SA CUMPAR O CASA DAR NU STIU CUM E MAI BINE,SA O CUMPAR PE FIRMA SAU PE PERSOANA JURIDICA?MENTIONEZ CA AM FIRMA.CUM E MAI AVANTAJOS VIZAVI DE IMPOZITELE PLATITE LA STAT.,SI PENTRU DEDUCERI.
VA MULTUMESC,
Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti care este rolul procurorului in rezolvarea cererii de inregistrare a asociatiei(in general)

va multumesc!
Răspuns la discuția primirea indemnizatiei de somaj
Va multumesc tuturor pentru raspuns.

O seara buna !
Buna seara,
As dori sa stiu cu aproximatie,cand primesc indemnizatia de somaj,in conditiile in care am depus dosarul in termen de 30 zile.Mai exact am semnat pentru somaj in 09 09.09.