avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate papadiouf

Activitate papadiouf

CUM CALCULEZ CONCEDIU DE ODIHNA NEEFECTUAT, DACA IN ULTIMELE 3 LUNI INAINTE DE INCETARE CIM,A FOST ABSENT NEMOTIVAT?!
multumesc
1. data angajarii 01.10.2010 si incetare 04.06.2016 prin demisie.
2. 24zile de co + 12 zile co suplimentar cfm, Legii 95/2008= 36zile.
3. incepand din 20.02.2016-04.06.2016 este absent nemotivat. nu a mai avut zile de CO efectuate ptr 2016.
buna ziua,

am de pus in executare plata concediului de odihna neefectuat ptr un angajat care a plecat din socitate, prin demisie in data de 04.06.2016, dar in ultimele 3 luni de activitate a fost absent nemotivat.
in acest caz, cum ii calculam zilele de concediu de odihna neefectuat pentru plata?!
buna ziua,

Copilul se afla in intretinere si se afla la studii in Germania.
Cei de la Universitate au solicitat sa fac dovada ca este asigurat si se platesc acestea( ceva legat de E104).

unde si cui trebuie sa ma adresez?!

multumesc
buna seara,
ca urmare a intrarii in vigoare a OG79/2017,
ce se intampla cu o societate care plateste salarii compensatorii ca urmare a iesirii la pensie a salariatiilor care au primit conform prevederilor Contractului colectiv de munca la nivel de unitate un anumit numar de salarii compensatorii,: acestea trebuiesc marite ca sa primeasca acelasi net sau nu trebuie?!este obligata societatea sa mareasca contavaloarea salariului compensatoriu?!

multumes
imi schimb adresa de domiciliu de pe buletinul de identitate si automat trebuie sa-mi schimb si talonul auto si permisul.
intrebareȘ trebuia sa-mi fac analize medicale ptr. permisul auto doar ca schimb adresa de pe buletin??
permisul este model vechi imi expira in decembrie2016.

multumesc
buna ziua,

am o intrebare: sa zicem k in blocse fac lucrari de schimbare coloana apa calda.
ptr. munca prestata se emite de catre prestatorul serviciuluio factura cu contravaloarea serviciului si o chitanta prin care blocul,asociatia achita factuta.
este obligatoriu k sa existe un contract intre furnizorul serviciului(instalator) si asociatie un contract?!nu este factura in sine un contract?!

multumesc
buna ziua,
va rog sa ma lamuriti intr-o problema legata de plata salariului unui administrator de bloc, in conditiile in care acesta este si pensionar.Este obligatoriu sa-i facem carte de munca??!cum il plutem plati cel mai putin?!

multumesc
Răspuns la discuția Destituire administrator
lumea din bloc nu mai este multumita de activitatea prestata.