Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale depunere bilant 31.12.2010
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

depunere bilant 31.12.2010

buna ziua, va rog daca ma puteti ajuta am o firma care are activitatea suspendata din 01.04.2008, intrebarea mea este trebuie sa fac bilant la 31.12.2009 sau se depune doar o declaratie ca nu a avut activitate si care este termenul de depunere la registrul comertului si la finante, multumesc
Trebuie sa depui bilant indiferent daca ai avut sau nu activitatea suspendata, atat anual cat si semestrial. Declaratia este valabila doar pentru cei care nu au desfasurat activitate de la infiintare si pana la 31.12.2009. Oricum este aproape doar o copiere a bilantului precedent.
Termenul de depunere este pana cel traziu 31 mai 2010.
Bilantul nu se mai depune la administratia financiara, ci doar declaratiile fara activitate.
teleptean, utilizator
da. trebuie sa depui bilant. detalii despre termene gasesti aici - [ link extern ]
drecredit, utilizator