avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale depunere bilant 31.12.2010
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

depunere bilant 31.12.2010

buna ziua, va rog daca ma puteti ajuta am o firma care are activitatea suspendata din 01.04.2008, intrebarea mea este trebuie sa fac bilant la 31.12.2009 sau se depune doar o declaratie ca nu a avut activitate si care este termenul de depunere la registrul comertului si la finante, multumesc
Cel mai recent răspuns: drecredit , utilizator 13:05, 15 Aprilie 2010
Trebuie sa depui bilant indiferent daca ai avut sau nu activitatea suspendata, atat anual cat si semestrial. Declaratia este valabila doar pentru cei care nu au desfasurat activitate de la infiintare si pana la 31.12.2009. Oricum este aproape doar o copiere a bilantului precedent.
Termenul de depunere este pana cel traziu 31 mai 2010.
Bilantul nu se mai depune la administratia financiara, ci doar declaratiile fara activitate.
Ultima modificare: Joi, 8 Aprilie 2010
teleptean, utilizator
da. trebuie sa depui bilant. detalii despre termene gasesti aici - [ link extern ]
Ultima modificare: Luni, 10 Mai 2010
drecredit, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raportari contabile delevadova delevadova daca o firma este suspendata pe o perioada de 3 ani se mai depune vre-o declaratie sau numai bilantul la sfarsit de an? (vezi toată discuția)
Impozitul forfetar steluta bz steluta bz In completarea intrebarii anterioare privind impozitul forfetar pentru firmele suspendate prin Camera de Comert, care sunt urmatorii pasi de facut pentru a ... (vezi toată discuția)
Firma fara activitate madalinas85 madalinas85 Buna ziua, am tot cautat pe forum dar nu am gasit nimic asemanator asa ca am si eu o intrebare: In 2008 am infiintat un SRL, asociat unic. Din diferite motive ... (vezi toată discuția)