Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Iesirea din Indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Iesirea din Indiviziune

Buna ziua,am si eu o intrebare......Suntem 4 mostenitori pe un teren agricol,titlul de propietate original se afla la un unchi de al meu.Eu am spus ca ma ocup singura de rezolvarea acestei probleme cu actele de cadastru si intabulare dar nu stiu daca pot sa ma descurc fara titlul original sau imi trebuie o copie legalizata si ce acte sa le mai cer celorlalti mostenitori pentru a finaliza dosarul.Va multumesc
Am inteles,pana la intabulare nu am neaparata nevoie de un original ci doar de o copie legalizata.Dupa aceea mai vad...Va multumesc tuturor :)