Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenirea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenirea

buna ziua!am si eu o mare nelamurire.pe scurt o sa va explic cazul meu.parintrii mei au divortat,tata s-a mutat la mama lui,care ia lasat casa prin vanzare-cumpareare dupa moartea ei.acum 3 sau 4 ani tatal meu s-a recasatorit,iar nevasta lui imi tot zice ca eu n-am nici un drept la casa care o sa-i revina tatei dupa moartea bunicii mele.mentionez ca bunica inca nu e decedata!intrebarea mea este dak o sa am sau nu drept la casa respectiva,iar dak nevasta tatei are sau nu drept necontribuind la cumpararea casei!va multumesc!
aha.v-a multumesc pentru raspunsuri!