Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... galagia la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

galagia la bloc

sunt lacatar al unui bloc cu 7 etaje. la etajul de deasupra mea se tot muta o persoana de vreo 2 saptamani. exista vreun interval orar care ii permite/interzice sa faca galagie (bormasina,flex,ciocan,etc), conform legii? unde gasesc un astfel de orar? multumesc
Noaptea intre 22-8.
Dupa-amiaza intre 14-17, daca aveti un regulament de ordine interioara in asociatia Dv. si care orar sa fie si afisat undeva.
elga50 a scris:

Dupa-amiaza intre 14-17, daca aveti un regulament de ordine interioara in asociatia Dv. si care orar sa fie si afisat undeva.

ce poate pati un astfel de proprietar in situatia in care nu respecta o astfel de prevedere referitoare la linistea dintre orele 14-17 ?
Pai ce sa pateasca? Nimic! :)
Doar ca se face apel la bunul-simt al oamenilor, in rest....poate ceva ocari.....