Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nou loc de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nou loc de munca

Daca vreau sa intrerup prelungirea concediului de maternitate inainte de terminarea acestuia pentru ca mi-am gasit un nou loc de munca, cum procedez?
In cazul intreruperii CCC, faceti cerere de incetare a suspendarii CIM la actualul loc de munca si cerere de incetare CIM cu acordul partilor.
ContSters42179, utilizator
Adica dvs sunteti acum in concediul pre/post natal?
Cel legal, de 126 zile?
Faceti cerere de intrerupere a concediului de ingrijire copil ,reluati serviciul,apoi faceti intreruperea contractul de munca( facand lichidarea de la vechiul loc de munca),si va prezentati la noul angajator in vederea intocmirii contractului de munca .
Ec.Angelica-Ana Pop , Contabil
Va multumesc mult! :)