Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract comercial
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract comercial

Buna ziua,

Am si eu o intrebare va rog.
Se poate pune intr-un contract commercial o clauza cum ca in caz de default al unei parti se repara integral prejudiciul cauzat celeilalte parti dar in no case mai putin de sa zicem 50k EUR ?

Va multumesc
ContSters138549, utilizator
da.
Cititi legislatia civila referitoare la "clauze penale" in contractele civile.