Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma noua, Bucuresti sector 5
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma noua, Bucuresti sector 5

Doresc sa infiintez o firma noua, pana acum stiu de urmatoarele etape:

- aprox. 400 lei taxe Registrul Comertului,

- 200 lei capital social;

- 50 lei declaratie notariala pt persoana ce va fi administrator (specimen de semnatura);

Poate cineva sa imi spuna pas cu pas unde trebuie sa ajung fizic sa completez aceste formulare, adresa institutiilor.

Multumesc
e foarte usor!
nu mai da bani la toata lumea.
cauta un model de act constitutiv si il modifici cu datele tale.
nu trebuie autentificat nicaieri, ci doar semnat(semnatura privata)
achiti taxele la registru si pui cat mai multe din noile coduri caen.
orice modificare ulterioara te va costa.
'succesuri"!!