Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ZI LIBERA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ZI LIBERA

CE SACTIUNI RISCA O FIRMA PRIVATA DACA NU RESPECTA ZIUA LIBERA DATA DE GUVERN CUM AR FI ZIUA DE LUNI 24MAI.
in cazul in care activitatea nu poate fi intrerupta salariatul acesta va fi reprogram pentru o alta zi dat fiind acest fapt. este considerata sarbatoare legala deci se plateste.
Nu as dori sa fiu inteleasa gresit dar, in situatia actuala a Romaniei, nu ar trebui sa ne fie gandul la zile libere. Ar trebui sa mai muncim un pic, poate mai producem ceva, in caz contrar, pana la urma putem vinde tara.
carmelalita, utilizator