Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contract de mandat persoane fizice
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contract de mandat persoane fizice

Buna ziua

As avea nevoie si eu de ajutorul Dvs.
In cazul in care o societate lucreaza cu persoane fizice pe baza unui contract de mandat si cand suma, pe care firma trebuie s-o plateasca persoanei fizice, depaseste salariul minim net persoana respectiva trebuie sa-si deschide un PFA? Daca da puteti sa-mi spuneti unde este prevazut de lege?

Va multumesc anticipat.
Nu exista niciun act normativ care sa reglementeze asa ceva.
Multumesc mult