avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare factura fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare factura fiscala

O firma neplatitoare de TVA care inregistreaza venituri zilnice din vanzari marfa si venituri dion servicii prestate a emis pe parcursul mai multor zile unei persoane bonuri de la casa de marcat pt. diverse produse cumparate iar la sfarsitul lunii persoana respectiva a venit cu bonurile de la casa de marcat la firma respectiva sa spuna ca doreste o factura pt ele.
Firma respectiva i-a emis factura .......dar ma poate ajuta cineva sa-mi spuna cum o pot inregistra in contabilitate?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: vidiva , utilizator 14:42, 5 Iulie 2010
411 la %
707
4427
in ce program ?
nu este nevoie sa inregistrati factura , pentru ca altfel va ve-ti dubla veniturile , ele fiind incasate prin bonurile fiscale .
ba chiar factura inregistrezi 411-707,4427 iar bf il inregistrezi 5311-4111 ca si plata prod cumparate
utilizator10 a scris:

ba chiar factura inregistrezi 411-707,4427 iar bf il inregistrezi 5311-4111 ca si plata prod cumparate

atunci cum inregistrati raportul lunar emis de casa de marcat fiscala ?
nu cumva se dubleaza 707 si 4427 ?
sau va ganditi sa le scadeti din raport ? asa ar fi normal .
Ultima modificare: Luni, 5 Iulie 2010
vidiva, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare factura ContSters138151 ContSters138151 O firma neplatitoare de TVA care inregistreaza venituri zilnice din vanzari marfa si venituri dion servicii prestate a emis pe parcursul mai multor zile unei ... (vezi toată discuția)
Cum se inregistreaza o factura achitata cu bon fiscal dana-dana dana-dana Cum sa inregistrez in contabilitate o factura achitata cu bon fiscal daca inregistrez raportul zilnic de activitate si monetarul. Ar trebui defalcat pe ... (vezi toată discuția)
Contari bonuri fiscale mamon mamon Buna ziua!Va rog sa-mi spuneti cum este corect sa inregistrez in contabilitate urmatoarele: Am deschis pct de lucru,prestare servicii(masaj),am achizitionat ... (vezi toată discuția)