Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare factura fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare factura fiscala

O firma neplatitoare de TVA care inregistreaza venituri zilnice din vanzari marfa si venituri dion servicii prestate a emis pe parcursul mai multor zile unei persoane bonuri de la casa de marcat pt. diverse produse cumparate iar la sfarsitul lunii persoana respectiva a venit cu bonurile de la casa de marcat la firma respectiva sa spuna ca doreste o factura pt ele.
Firma respectiva i-a emis factura .......dar ma poate ajuta cineva sa-mi spuna cum o pot inregistra in contabilitate?
Va multumesc
411 la %
in ce program ?
nu este nevoie sa inregistrati factura , pentru ca altfel va ve-ti dubla veniturile , ele fiind incasate prin bonurile fiscale .
ba chiar factura inregistrezi 411-707,4427 iar bf il inregistrezi 5311-4111 ca si plata prod cumparate
utilizator10 a scris:

ba chiar factura inregistrezi 411-707,4427 iar bf il inregistrezi 5311-4111 ca si plata prod cumparate

atunci cum inregistrati raportul lunar emis de casa de marcat fiscala ?
nu cumva se dubleaza 707 si 4427 ?
sau va ganditi sa le scadeti din raport ? asa ar fi normal .
vidiva, utilizator