Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Apa meteorica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Apa meteorica

Furnizorul de apa a solicitat plata apei meteorice de doua ori pe an, apa fiind in m.c. si la pretul apei de canalizare. Care e modalitatea de repartizare a valorii ei si principiul ce sta la baza impartirii. Mentionez ca 8 din 12 scari ale asociatiei au scurgerea apei de pe terase nu in instalatia de scurgere ci pe exteriorul blocului, prin burlane, apa intrind in pamint.
Dv explicati situatiile de la blocuri dar cu casele ce explicatii puteti da?