Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vacanta judecatoreasca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vacanta judecatoreasca

Buna ziua,

Pe perioada vacantei judecatoresti se judeca toate litigiile de munca sau doar anumite cazuri (gen concedieri)
Multumesc
Litigiile de munca care au fost inregistrate sau au fost amnate au primit teremene dupa 1 septembrie.

In timpul vacantei judecatoresti se judeca doar dosarele civile urgente, printre care cele care privesc sechestrul, suspendarea executarii silite, pensiile de intretinere. De asemenea, magistratii vor avea in vedere cauzele cu arestati.
Pe perioada vacantei judecatoresti se judeca dosarele care au ca obiect urgenta, asa cum a aratat si Dl.Darie Tudor.
Pe perioada vacantei judecatoresti se vor judeca doar cauzele urgente. Este vorba despre procesele penale urgente, cele cu arestati preventiv. In actegoria proceselor care se judeca de urgenta intra si litigiile de munca.... insa nu cred ca acestea au vreo sansa sa se judece in aceasta perioada.