avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 478 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... taierea unui nuc de pe proprietate privata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

taierea unui nuc de pe proprietate privata

am doi nuci,amandoi se afla pe razorul de gard.cum trebuie sa procedez pentru a taia cei doi nuci care pana acum au tinut loc de gard?mentionez ca vecinul din partea cealalta cu care am razor comun si trebuie sa tragem gard nu este de acord sa ii taiem.
Cel mai recent răspuns: Constantin Alexandru Radu , Consilier juridic 13:17, 14 Iunie 2010
nu va opreste nimeni din taierea tuturor crengilor care sunt deasupra proprietatii dvs.
Din cate stiu nucii sunt protejati de lege.
Mergeti sa va informati la autoritatile competente.
Mai multe detalii au fost discutate pe topik-ul :
www.avocatnet.ro/content/for...
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna, as avea situatia urmatoarea: un vecin si-a plantat un nuc ... lucianmija lucianmija Buna, As avea situatia urmatoarea: Un vecin si-a plantat un nuc in gradina lui, la aproximativ 3 metri fata de casa in care locuiesc eu. Ideea e ca nucul ... (vezi toată discuția)
Dr de proprietate iulianme iulianme Buna seara! As avea cateva intrebari la care sincer nu gasesc un raspuns...sau mai bine zis...nu stiu exact unde sa caut. Pentru inceput, bunicii mei au ... (vezi toată discuția)
Îi pot cere vecinului sa taie un nuc aflat la 50 cm de gard? ... Corina.Maria66 Corina.Maria66 Îi pot cere vecinului sa taie un nuc aflat la 50 cm de gard? Vecinul are nevoie de aprobări? Unde se poate adresa? (vezi toată discuția)