Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... taierea unui nuc de pe proprietate privata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

taierea unui nuc de pe proprietate privata

am doi nuci,amandoi se afla pe razorul de gard.cum trebuie sa procedez pentru a taia cei doi nuci care pana acum au tinut loc de gard?mentionez ca vecinul din partea cealalta cu care am razor comun si trebuie sa tragem gard nu este de acord sa ii taiem.
nu va opreste nimeni din taierea tuturor crengilor care sunt deasupra proprietatii dvs.
Din cate stiu nucii sunt protejati de lege.
Mergeti sa va informati la autoritatile competente.
Mai multe detalii au fost discutate pe topik-ul :
www.avocatnet.ro/content/for...
Succes!