Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant 30.06.2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant 30.06.2010

care este termenul limita de depunere a bilantului la 30.06.2010?
se depune la administratie si la onrc?
ms
Operatorii economici, indiferent de forma de organizare şi forma de proprietate, au obligaţia să întocmească şi să depună Raportări contabile la 30 iunie 2010 la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice, potrivit prevederilor Ordinului ministrului finanţelor publice nr. 1879/22.06.2010 pentru aprobarea Sistemului de raportare contabilă la 30 iunie 2010 a operatorilor economici (publicat în Monitorul Oficial al României nr. 447/01.07.2010).
Raportările contabile la 30 iunie 2010, precum şi declaraţiile operatorilor economici care nu au desfăşurat activitate sau se află în curs de lichidare, potrivit legii, se vor depune la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice până cel mai târziu la 13 august 2010.

[ link extern ]