avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raportari contabile la 30 06 2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raportari contabile la 30 06 2009

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca trebuie depuse raportari contabile la 30 iunie 2009 pentru asociatii si fundatii?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 22:52, 2 Iulie 2009
Operatorii economici, indiferent de forma de organizare si forma de proprietate, au obligatia sa intocmeasca si sa depuna raportari contabile, la 30 iunie 2009, la unitatile teritoriale ale Ministerului Economiei si Finantelor, pina cel tirziu la data de 14 august 2009. Agentii economici pot depune raportarile contabile la registratura unitatilor teritoriale ale Ministerului Economiei si Finantelor sau la oficiile postale, prin scrisori cu valoare declarata.
Asociatiile si fundatiile nu sunt considerate operatori economici.Ele sunt persoane juridice fara scop patrimonial si din cate stiu eu depun o singura data bilant anual incheiat la 31decembrie.
ONG-urile nu depun raportari semestriale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen depunere bilant 30.06.2009 cation cation va rog sa-mi comunicati care este termenul de depunere a bilantului la 30.06.2009 pentru un SRL. (vezi toată discuția)
Bilant iunie 2013, zip Marin SM Cristina PFA Marin SM Cristina PFA contabila firmei a facut bilantul la iunie 2013 si a plecat in concediu cand ne-am dus cu bilantul la ANAF , au spus ca nu are zip-ul pe CD Am zip-uit tot ... (vezi toată discuția)
Bilant contabil ContSters22096 ContSters22096 care este sanctiunea pt nedepunerea bilantului la ORC pana la 13 august? (vezi toată discuția)