Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raportari contabile la 30 06 2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raportari contabile la 30 06 2009

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca trebuie depuse raportari contabile la 30 iunie 2009 pentru asociatii si fundatii?
Va multumesc.
Operatorii economici, indiferent de forma de organizare si forma de proprietate, au obligatia sa intocmeasca si sa depuna raportari contabile, la 30 iunie 2009, la unitatile teritoriale ale Ministerului Economiei si Finantelor, pina cel tirziu la data de 14 august 2009. Agentii economici pot depune raportarile contabile la registratura unitatilor teritoriale ale Ministerului Economiei si Finantelor sau la oficiile postale, prin scrisori cu valoare declarata.
Asociatiile si fundatiile nu sunt considerate operatori economici.Ele sunt persoane juridice fara scop patrimonial si din cate stiu eu depun o singura data bilant anual incheiat la 31decembrie.
ONG-urile nu depun raportari semestriale.