Forum Discuţii juridice Executare silită girant, fidejusor..
Discuție deschisă în Executare silită

girant, fidejusor..

am o matusa care a garantat cu casa o persoana pentru un credit necesar unei firme, aceasta firma din cate se pare e in reorganizare, administratorul nu vrea sa mai plateasca. Administratorul respectivei societati si-a deschis o firma pe care are activitate, este impreuna cu o alta persoana in calitate de fidejusor la contractul incheiat si vroiam sa stiu daca cei de la urmariri credite au ce sa ii mai faca in aceasta situatie sau matusa care a garantat creditul cu casa isi va pierde imobilul?e vorba de o suma pe care nu o poate achita de 120000 lei
va multumesc pt raspunsuri :(