Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... deducere tichete de masa si tichete cadou
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

deducere tichete de masa si tichete cadou

tichetele de masa si tichetele cadou ,fiind venituri salariale intra in fondul de salarii, in brut?Fiind impozabile, impozitul fiind legat de deducere , acestea ar trebui sa intre in brutul total si la acest brut sa se calculeze deducerea?
Angajatorul. REegulamentul lui zice ca primesc tichete cadou de craciun pentru copii toti angajatii, inclusiv cei in CIC.
Sindicatul poate da tichet cadou unui membru aflat in cic care plateste in continuare cotizatia?