avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 395 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant la 30.06.2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant la 30.06.2010

Am o firma care a suspendat activitatea la 31.12.2009.
Acum la 30.06.2010 este obligata sa depuna bilant la Administratie?
Ce se poate intimpla daca nu depune?Administratorul nu e in tara momentan..
Multumiri..
Cel mai recent răspuns: camicami , utilizator 22:53, 19 Iulie 2010
Daca firma nu este radiata de la registrul comertului si implicit de la adm.financiara,ci si-a suspendat activitatea pentru o anumita perioada printr-o instiintare depusa la administratie,mai precis daca societatea este inca in evidenta adminstratiei financiare,chiar daca pentru moment nu realizeaza activitate comerciala,atunci trebuie sa depuna raportarea semestriala la 30.06.2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere bilant 31.12.2010 danyyyyy danyyyyy buna ziua, va rog daca ma puteti ajuta am o firma care are activitatea suspendata din 01.04.2008, intrebarea mea este trebuie sa fac bilant la 31.12.2009 sau ... (vezi toată discuția)
Impozitul forfetar steluta bz steluta bz In completarea intrebarii anterioare privind impozitul forfetar pentru firmele suspendate prin Camera de Comert, care sunt urmatorii pasi de facut pentru a ... (vezi toată discuția)
Raportari contabile delevadova delevadova daca o firma este suspendata pe o perioada de 3 ani se mai depune vre-o declaratie sau numai bilantul la sfarsit de an? (vezi toată discuția)