avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... reziliere contract telefonie mobila
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

reziliere contract telefonie mobila

am un abonament la [EDITAT] si as vrea sa renunt la el in baza legi care tocmai sa dat am sunat la dansi si miau zis ca trebuie sa platesc suma de 150 euro ca legea nu se aplica si in cazul in care esti abonat.va multumesc anticipat. ROG UN SFAT
Ultima modificare: Joi, 22 Iulie 2010
ContSters20980, utilizator
Cel mai recent răspuns: mhfob , utilizator 23:17, 4 Aprilie 2012
Spuneati mai sus ca e nevoie de o simpla notificare adresata furnizorului de servicii prin care sa il anuntam despre renuntarea unilaterala la contract... As fi curios sa aflu mai multe detalii despre cum trebuie facuta, pentru a fi luata in considerare de acesta
NOTIFICARE



Subsemnatul.....

Catre:

Societatea Comerciala ....................., cu sediul în ................., str. .......... nr. ...., bl. ...., sc. ....., et. ...., ap. ....., sector ...., înregistrata la Registrul Comertului sub nr. ................., având cod fiscal ..........., tel./fax ..............

Prin prezenta va notific rezilierea contractului de prestari servicii cu nr. ..... din data de ............. conform art. ..... din....



Data

Nume.


mai adaugi tu ce crezi de cuviinta. o duci la sediul operatorului (orange shop, etc), o dai si ceri numar de inregistrare.
Ultima modificare: Joi, 22 Iulie 2010
Eduard Ciprian Slai,
stie cineva, se poate rezilia un contract a carei executare a fost suspendata? multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
slai a scris:

NOTIFICARE



Subsemnatul.....

Catre:

Societatea Comerciala ....................., cu sediul în ................., str. .......... nr. ...., bl. ...., sc. ....., et. ...., ap. ....., sector ...., înregistrata la Registrul Comertului sub nr. ................., având cod fiscal ..........., tel./fax ..............

Prin prezenta va notific rezilierea contractului de prestari servicii cu nr. ..... din data de ............. conform art. ..... din....



Data

Nume.


mai adaugi tu ce crezi de cuviinta. o duci la sediul operatorului (orange shop, etc), o dai si ceri numar de inregistrare.

Buna ziua,
Si eu am o intrebare legata tot de un operator de telefonie si internet. Am contractul numai de 2 luni, dar deja m-am saturat de el, vitza fiind sub orice critica, si pretul foarte ridicat. Ma pot duce cu o asemenea instiintare la sediul operatorului, si doar o predau la caserie? Daca nu mi-o primeste? Mentionez ca nu am beneficiat de nici un produs la oferta, singura chestie care o am este un router primit de la ei, dar pe care si-l pot lua inapoi, nu? Am si o reducere la telefon, dar tinand cont de faptul ca am folosit abonamentul numai pt 2 luni, platesc linistit diferenta de pret, daca pot renunta la contract. Ma puteti ajuta cu un raspuns? Ce fac in cazul in care nu-mi primesc instiintarea? Trebuie sa platesc doar diferenta la pretul abonamentului de telefon, sau si routerul (eu am inteles ca este in chirie, ca si telefonul)?

Alte discuții în legătură

Clauze abuzive in contract abonament telefonie ContSters159316 ContSters159316 [b] stimati colegi, am urmatoarea situatie :\ persoana juridica are contract abonament cu firma de telefonie pentru un nr de 100 numere si dorim ... (vezi toată discuția)
Abonament cosmote - sim demagnetizat, reziliere contract PopaMarian1 PopaMarian1 Buna Ziua.Am si eu o intrebare,am un abomanet cosmote ,si asta seara stateam pe telefon si dintr-o data imi zce Introduceti cartela SIM.Bag cartela in alte ... (vezi toată discuția)
Situatie reziliere contract telefonie iaugustin iaugustin Buna ziua, Va supun atentiei urmatoarea situatie: Am un contract pentru telefon&internet pe care nu il mai folosesc de mai bine de un an (m-am mutat si nu am ... (vezi toată discuția)