Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale microintreprindere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

microintreprindere

O societate cu 15 angajati si cifra de afaceri 400.000 Euro in ce categorie intra?
(micro sau mica ?)
e treaba de contabil pana in 250 de salariati e micro
Legea nr. 346/2004 privind stimularea infiintarii si dezvoltarii IMM-urilor:

Art. 4 - (1) Intreprinderile mici si mijlocii se clasifica, in functie de numarul mediu anual de salariati si de cifra de afaceri anuala neta sau de activele totale pe care le detin, in urmatoarele categorii:
[...]
b) intreprinderi mici - au intre 10 si 49 de salariati si realizeaza o cifra de afaceri anuala neta sau detin active totale de pana la 10 milioane euro, echivalent in lei;
[...]