Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legea producatorului - domeniul IT
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legea producatorului - domeniul IT

Buna ziua!

Suntem o firma de IT, suntem in special service de calculatoare, laptopuri, dar vindem si produse, componente, etc. pe care le achizitionam de la furnizori din tara. Intrebarea noastra este daca avem nevoie de Formularul de inscriere in registrul de punere pe piata a echipamentelor electrice si electronice al ANPM conform
[ link extern ]
sectiunea Echipamente electrice şi electronice
Trebuie sa ne inscriem in acest registru si in cazul in care suntem simpli revanzatori?
Daca nu este nevoie cum putem dovedi acest lucru sa nu avem probleme la un control?

Va multumesc pentru raspuns!
Este necesara inscrierea.
Va multumesc pentru raspuns!
Atunci ne vom inscrie, daca asa sta treaba.
O intrebare:care lege se refera la acest aspect de producator?
Multumesc mult! Toate cele bune! :)