avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 765 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legea producatorului - domeniul IT
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legea producatorului - domeniul IT

Buna ziua!

Suntem o firma de IT, suntem in special service de calculatoare, laptopuri, dar vindem si produse, componente, etc. pe care le achizitionam de la furnizori din tara. Intrebarea noastra este daca avem nevoie de Formularul de inscriere in registrul de punere pe piata a echipamentelor electrice si electronice al ANPM conform
[ link extern ]
sectiunea Echipamente electrice şi electronice
Trebuie sa ne inscriem in acest registru si in cazul in care suntem simpli revanzatori?
Daca nu este nevoie cum putem dovedi acest lucru sa nu avem probleme la un control?

Va multumesc pentru raspuns!
Cel mai recent răspuns: Ocean78 , utilizator 17:52, 3 August 2010
Este necesara inscrierea.
Va multumesc pentru raspuns!
Atunci ne vom inscrie, daca asa sta treaba.
O intrebare:care lege se refera la acest aspect de producator?
Multumesc mult! Toate cele bune! :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificari iuliana bogdan iuliana bogdan buna.am o firma care se ocupa cu comert calculatoare.v-as ruga sa imi spuneti daca am nevoie de ceva certificari pentru firma,am inteles ca e nevoie de ... (vezi toată discuția)
Costurile aferente garantiilor pop_m pop_m Am urmatoarea dilema: eu vand niste produse electronice pe care le achizitionez de la un furnizor extern (tara din UE). Aceste produse le vand insotite de ... (vezi toată discuția)
Oug 5/2015 privind deşeurile de echipamente electrice Criss_iacob Criss_iacob Buna ziua, Import din UE produse pentru copii. Printre acestea 1 lampa de veghe care se conecteaza la priza si 3 produse (olite) care functioneaza cu baterii. ... (vezi toată discuția)