Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Procura cazier persoane juridice pt. inreg. la ROI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Procura cazier persoane juridice pt. inreg. la ROI

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Trebuie sa ne inregistram la Registrul operatorilor intracomunitari si printre alte hartii ne trebuie si cazierul judiciar al persoanelor fizice administratori. Problema e ca sunt 2 persoane administratori cetatenii germani si am nevoie de procura pentru a le scoate cazierul.
Intrebarea mea este procura poate fi doar semnata de catre dansii sau trebuie si legalizata acolo in Germania?
Stiu ca aceasta trebuie tradusa si legalizata in Romania...
Va multumesc!
Procura trebuie legalizata neaparat si in Germania! In baza ei la notariat va vor face traducere legalizata! Atentie!