Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... promovare in grad
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

promovare in grad

pana la ce data se organizeaza examenul de promovare in grad?
se poate organiza in luna septembrie ac daca indeplineste conditiile de promovare?
Promovarile in grad profesional sunt suspendate pana la 31.12.2010.
din pacate, sunt nevoita sa va contrazic nu exista nici un temei legal pt.suspendarea promovarilor.
Din pacate, exista si anume legea 140/2010
Art. VI
Aplicarea prevederilor art. 22 alin. (1) lit. o), art. 65 alin. (3) si art. 70 alin. (1) lit. b), alin. (2) si (3) din Legea nr. 188/1999 privind Statutul functionarilor publici, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, precum si cu cele aduse prin prezenta lege, se suspenda pana la data de 31 decembrie 2010.
E vorba de promovarile rapide, nu de promovarea in grad.
art. 65 (3) - promovarile in grad profesional. Cititi cu atentie legea 188/1999. Promovarile rapide sunt la art. 70.