avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 496 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Curtea de justitie Luxemburg
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Curtea de justitie Luxemburg

In ce conditii o pers juridica se poate adresa unor foruri europene ?
In sensul acesta, exista competenta din partea tribunalului de la Luxemburg?
Ma poate ajuta cineva cu niste detalii concrete referitoare la procedura?(altele decit cele luate cu "copy-paste" de pe site-ul oficial)
multumesc!
Cel mai recent răspuns: clientY , utilizator 23:19, 15 August 2010
....la intrebarile mele poate sa-mi raspuda cineva la obiect?
clientY a scris:

....la intrebarile mele poate sa-mi raspuda cineva la obiect?


Este o intreaga procedura ... care poate ia ceva timp sa fie scrisa pe un forum ... v-am dat anumite detalii generale , care va pot fi de folos .. daca doriti sa stiti mai multe accesati acest link
[ link extern ]
Poate ca nu am formulat la obiect intrebarea mea din capul locului:
-se ofera sa ma reprezente cineva (eu fiind pers juridica) in fata CJUE ?
Sau imi poate acorda macar consultanta cineva in acest sens?

Ultima modificare: Duminică, 15 August 2010
clientY, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de sesizare a curtii de justitie a uniunii europene saandyf saandyf As dori sa stiu daca intr-un proces pe rol,dupa termenul in care s-au propus si incuviintat probe, daca mai poate fi primita o cerere cu intrebari preiminare ... (vezi toată discuția)
Cjue, carta drepturilor fundamentale a ue si cedo Alexandru Munteanu Alexandru Munteanu Stimati colegi, Un cetătean român (si deci european) poate conform prevederilor Tratatului de la Lisabona sa se adreseze Curtii de Justitie a Uniunii ... (vezi toată discuția)
Curtea de justitie a ununii europene clientY clientY Ma poate ajuta cineva daca as dori deschiderea unui proces pers juridica la institutia sus mentionata? Eventual orice amanunte referitoare ar fi bine ... (vezi toată discuția)