Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... neacordare de prioritate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

neacordare de prioritate

daca agentul de circulatie cine l-a oprit a fost singur, fara nici un martor se poate contesta procesul verbal de contraventie?..ce sansa de castig sunt? care ar fi temeiul legal pe baza caruia se poate?
melcsy a scris:

daca agentul de circulatie cine l-a oprit a fost singur, fara nici un martor se poate contesta procesul verbal de contraventie?..ce sansa de castig sunt? care ar fi temeiul legal pe baza caruia se poate?

Formulati contestatia catre instanta, daca nu a expirat termenul de 15 zile, precizati starea de fapt reala si vedeti daca exista martor asistent, care sa fi semnat procesul verbal! El ar putea fi " buturuga" care rastoarna totul:D