Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pasi iesire din coproprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pasi iesire din coproprietate

Care sunt acesti pasi ce trebuie urmati pt iesirea din coproprietate, in cazul beciurilor?
poare ar trebui sa sesizati mai intai primaria in calitate de proprietar al beciului de abuzul comis de vecin si apoi sa il dati in judecata.
athe a scris:

poare ar trebui sa sesizati mai intai primaria in calitate de proprietar al beciului de abuzul comis de vecin si apoi sa il dati in judecata.

Primaria este cea care a dat certificatul de urbanism / autorizatia de constructie , ce sesizare ?
Asa cum a precizat si user-ul adisan nu se poate cere iesirea din coproprietate cand vorbim de un imobil aflat in proprietatea altcuiva .
Vreau sa cred ca din neatentie user-ul av_andra 13 a raspuns avand in vedere ca lipsea lucrul esential pentru initierea unei actiuni si anume proprietatea / coproprietatea .
Consider ca , in conditiile date , nu aveti ce face .. Puteti doar sa solicitati si dvs. , asemenea celuilalt chirias , emiterea certif. de urbanism si autorizatiei de constructie pt montare trapa beci din locuinta (daca locuiti la parter ) ...:D