Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de drepturi de autor si carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de drepturi de autor si carte de munca

Buna ziua,
Angajatorul imi pune 50% din salariu pe cartea de munca si 50% mi-i da prin contract de drepturi de autor.
In contractul de drepturi de autor, cu durata de 12 luni, scrie ca angajatorul plateste pt mine 16% impozitul pe profit. Eu voi mai avea ceva de plata pentru banii primiti astfel?
De asemenea, ce va trebui sa fac cu acest contract? Mai trebuie sa completez ceva, vreo fisa la Administratia financiara?
Multumesc.
Va trebui sa depuneti declaratia de venit, la incheierea anului fiscal. Si mai aveti de platit 6.5 % contributia individuala la asigurarile de sanatate.