Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj - credit luat in timpul casatoriei pt nevoi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj - credit luat in timpul casatoriei pt nevoi personale

Buna ziua ,
In prezent sunt in proces de divort cu sotia mea primul termen fiind pe 15 sept .
Acum 2 ani am facut un credit de nevoi personale= pe numele meu fara girantii si coplatitori - in val de 25000 CHF - pt mobilarea si cele necesare pt o casa noua obtinuta de sotia mea prin donatie de
Desi de doi ani eu achit ratele lunar - sotia nu a participat la aceasta rata nici in trecut nici in prezent - din contul in care banca a virat cei 25000 CHF eu i-am virat in contul sotiei - la care au fost atasate doua carduri unul pt ea si unul pt mine
Cum se va aceasta problema la partaj ? Mai am sanse sa recuperez din bani sau o sa platesc singur timp de 7 ani acest credit .

Multumesc anticipat,
Stefan
am vazut pe forum - tot feluri de indemnuri de acest gen - luati-va un avocat bun - cum recunosti un avocat bun sau nu - mai ales pe dreptul familiei - ca daca iar imi gasesc pe cineva cu care stau de vorba 15 min inainte sa intram in sala de judecata - sau asta e o practica generala ?