avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dreptul la viata privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dreptul la viata privata

buna seara.
am si eu (inca) o nelamurire.
cf. legii 61/91, art. 2, al. 25, inteleg ca este interzis consumul de bauturi alcoolice in locurile (drumurile publice). ma bucur!

in schimb, sa inteleg ca sunt obligata sa accept ca niste indivizi sa stea (cat au ei chef) in fata geamului meu si sa fumeze, ca doar e curat, e iarba taiata frumos, e umbra si, culmea, e drum public?
si sunt obligata sa le vad figurile impertinente uitandu-se cu insistenta in curtea mea, sau ascultand ce se vorbeste?
si sunt obligata sa port hainele (initial puse la uscat in curte) imbibate cu deosebit de proaspatul/sanatosul/curatul... aer/fum expirat de ei?
Cel mai recent răspuns: silvia p , utilizator 21:43, 7 Septembrie 2010
atata timp cat exista "solutii legale" de achitare a unui infractor prin eludarea legii, nu-mi spuneti ca in acest caz nu am nici o solutie legala.

a, pardon, ati spus ca am dreptate. multumesc :)
Buna seara,dna.Olga.

Banuiala mea este ca ati incercat sa-i lamuriti ca nu va face " placere "prezenta lor in acel loc,dar probabil au ignorat rugamintea dvs.

Sfatul meu este (sa nu rideti) dar cunosc tipologia acestor "tipi"sa le puneti
= muzica sinfonica =.

Veti vedea ce repede scapati de acestia. :luck:


Ultima modificare: Marți, 7 Septembrie 2010
silvia p, utilizator
:rofl: corect !
oare cum nu m-am gandit la asta?
as pune si un cd cu Liturghia, dar ma tem ca arunca tigarile pe jos (si cine credeti ca va face curatenie? doar nu cineva de la primarie!) si incep sa bata matanii :))

multumesc ca mi-ati inveselit seara. pe bune!
si, apropo, imi place statusul dumneavoastra. ador "pe aripile vantului", si replica lu' Scarlett
Ma bucur ca v-am putut face sa rideti.
Daca ati reusi sa scapati la modul acesta de indivizi n-ar mai conta o ultima matura in urma lor.
Bine ca nu ajungeti sa o rupeti pe ei = doua pagube=( matura si ff posibil sa va admonesteze si politia ):D

Si eu am ris cu :happy: de ( cd dvs.cu Liturghia ) gindindu ma la batutul mataniilor.

Multumesc pentru aprecierea facuta. :vishenka:
O seara buna va doresc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

La ce anume ''foloseste'' politia?! gaby1976 gaby1976 Buna seara! Hristos a inviat! Vreau sa va povestesc ce am patit cu un politist de la sectia 4 din Galati, politist pe care nu stiu cum il cheama deoarece nu ... (vezi toată discuția)
Deranjarea vecinilor cu lautarii toata noaptea aisa-s aisa-s am un vecin care facand niste bani din constructii, cand i se pune pata pune muzica f tare intr-un foisor dupa batatura lui, pe seara ca sa ne deranjeze si mai ... (vezi toată discuția)
Politia sau protectia mediului? Bolo77 Bolo77 Am niste vecini nesimtiti care mananca seminte, fumeaza si isi fac intretinerea masinilor in fata blocului, aproape de geamul meu(locuiesc la parte). Care ... (vezi toată discuția)