Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... oug 50/2010
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

oug 50/2010

in caz de somaj penalitatile curg
din pacate, da, curg ...
buna ziua,

ce trebuie sa fac in cazul urmator:
am primit actul aditional de la banca in care marja era marita de la 2.5 la 12, normal ca nu l-am semnat si am facut o notificare de refuz in care am scris motivul refuzului si am inaintat-o bancii. surpriza a fost ca banca sa refuze sa imi primeasca notificarea mea pe motivul ca au ei un formular de refuz conceput de ei. am vrut sa il completez si pe acela dar dupa paragraful cu refuzul, ei au mai adaugat un paragraf in care ma pune sa delcar pe propia raspundere ca nu mi s-a modificat venitul de la data incheierii contractului, ceea ce este fals, mie micsorandu-mi-se salariul; deci sa declar ceva fals, ceea ce va duce la anularea formularului lor de refuz si implicit la acceptarea tacita a actului aditional.

ce trebuie sa fac in acest caz?
Expediati aceeasi notificare de refuz a acceptarii cresterii marjei dar prin executor judecatoresc, cat mai repede, pentru a a va incadra in termenul fixat.
In caz de litigiu, in instanta, veti avea nevoie de o astfel de notificare trimisa prin intermediul executorului.