Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Clasificarea NISA la OSIM pentru o pagina web ( site ) ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Clasificarea NISA la OSIM pentru o pagina web ( site ) si logo-ul acesteia.

Buna ziua,

Stiti cumva in ce clasa se incadreaza mai exact o pagina web ( site ) si logo-ul acesteia? Am studiat [ link extern ] .

Va multumesc anticipat !
Buna ziua,

intrebarea este putin neclara, nu se intelege ce produse/servicii doriti sa protejati prin inregistrarea logo-ului/denumirii site-ului la OSIM.
In principiu aveti clasa 42- creare si mentinere site web, dar daca mai doriti sa protejati si alte domenii de activitate, va rog sa le descrieti cu cuvintele dvs pentru a se intelege exact despre ce este vorba.
De exemplu, poate aveti activitati de publicitate sau comercializare desfasurate prin intermediul paginii web atunci acestea se incadreaza in clasa 35.

Mult succes!