Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... prelungire contract anl
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

prelungire contract anl

am 38 ani si locuiesc in bloc anl ca chirias din 2003.dupa ce am implinit 35 ani contractul de inchiriere i-l prelungesc in fiecare an.Anul acesta primaria mi-a spus ca nu-mi poate reinoi contractul,deoarece am peste 35 ani.poate primaria sa ma dea afara din apartament?
da, are dreptul sa va evacueze.
nu este adevarat...au specificat ca cei care au depasit varsta de 35 de ani vor avea chiria mai mare.normal ca nu au voie sa va evacueze ca nu scrie nicaieri in contract ca dupa implinirea varstei de 35 de ani trebuie sa parasiti locuinta.