Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere bilant semestrial pt o societate in regim ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere bilant semestrial pt o societate in regim derogatoriu?

Va rog sa ma lamuriti intr-o problema,eu stiam ca daca am obtinut regim derogatoriu pt o societate trebuie sa depun doar bilantul anual la registrul comertului iar saptamana asta m-am trezit cu somatie de la Fisc ca trebuie sa depun bilant semestrial la Fisc ,mi-a expirat termenul din 18 august.Este corect?
da, este corect
De fapt la semestru se depune o raportare iar aceasta raportare nu face ( la fel ca si bilantul ) obiectul declaratiilor pentru care se poate acorda regim derogatoriu
Multumesc!
Da,este corect.Raportarea semestriala nu face obiectul regimului derogatoriu.