Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deduceri Personale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deduceri Personale

Buna ziua,

As avea nevoi de un raspuns din partea dumneavoastra. In cazul in care mi s-a injumatatit perioada de munca pe cartea de munca de la 8 la 4 ore, avand initial salariu de incadrare 1200 iar acum 600 mai beneficiez de deduceri personale la calcularea impozitelor?

multumesc
Beneziciati de deducere personala de baza la locul unde declarati dumneavoastra ca aveti functia de baza, indiferent de venit, si de timpul lucrat.