Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general se mai plateste comision 0.75% la ITM?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

se mai plateste comision 0.75% la ITM?

carnetele de munca au fost scanate si arhivate,in acest moment se afla la sediul firmei.se mai plateste acel comision de 0.75%?
Comisionul se stabileste in functie de cine face completarile in ele; daca completeaza firma 0.25 daca ITM atunci 0.75.
Vasi intrebare de nota 10.
ITM-ul lua acest comision pentru completarea cartilor de munca, de la 01.01.2011, cand nu o sa mai fie cartile, o sa gaseasca ei o manevra sa ramana tot asa ca pana acum.............
eduard_ a scris:

Vasi intrebare de nota 10.
ITM-ul lua acest comision pentru completarea cartilor de munca, de la 01.01.2011, cand nu o sa mai fie cartile, o sa gaseasca ei o manevra sa ramana tot asa ca pana acum.............

Comisionul nu este stabilit de catre ITM , ci printr-o lege adoptata de catre Parlament.

Exista deja anumite propuneri referitor la acest comison.
ITM-urile se autofinanteaza din acest comision, si sunt convins ca orice decizie o sa fie luata, acest comision o sa ramana........
~ Conținut șters la cerere ~